סדנת הורים ממוקדת טראומה

משפחות סובלות לעיתים קרובות מאירועי דחק ואירועים טראומטיים שהתרחשו במשפחה.  אירועים אלה כוללים חשיפה לאלימות או חוויות אלימות קשות, התעללות בילדים, מחלה קשה או מוות פתאומי של בן משפחה, סכסוכי גירושין, ועוד. משפחות רבות סובלות מטראומה מתמשכת.

טראומה משפיעה באופן דרמטי על ילדים והורים. יחד עם זאת, קשה לדבר על טראומה –  גם הורים וגם אנשי מקצוע נוטים למזער את השפעת הטראומה על ילדים, ואנשי מקצוע מתקשים למצוא את הדרכים לדיבור על טראומה עם ילדים והורים ולסייע להורים למצוא את המילים הנכונות לדבר על האירועים הקשים עם ילדיהם.

מטרת תוכנית ההכשרה הינה להעניק למנחות ההורים עדשה חדשה לעבודה עם ההורים – עדשת הטראומה, ולספק להן כלים למפגש עם הורים שחוו אירועים טראומתיים או שילדיהם חוו אירועים כאלו.

ההכשרה תתקיים בימי רביעי בין השעות 16:00-19:15, במרכז להורות משמעותית באשדוד, רח' ניסן 11.

על המרצות:

עו"ס אביטל פרידמן

מנהלת תחום רווחה במכון חרוב. הקימה וניהלה את סניף מכון חרוב בטולסה ארה"ב. בעלת תואר שני בעבודה סוציאלית. בין השנים 1999-2006 הייתה העובדת הסוציאלית של המרכז הטיפולי להורים וילדים בסיכון- מרכז טלי"ה בירושלים. בין השנים 2006-2011 שימשה כמנהלת מרכז ההדרכה וכנס באר שבע במועצה הלאומית לשלום הילד.

ד"ר סמדר גרטנר

פסיכולוגית התפתחותית בכירה ביחידה להתפתחות הילד. מרצה במסגרות שונות (האוניברסיטה העברית, בר אילן).  מדריכה ומנחה צוותים מקצועיים במרכזי הורים – ילדים. בעלת קליניקה פרטית. בשנים האחרונות מתמחה בטיפול בטראומה במכון חרוב.

ד"ר סיגל קני פז

עובדת סוציאלית קלינית, ,clinical post master מטעם New York University. ניהלה את המרכז הטיפולי להורים וילדים בעירית נתניה וכיום סגנית ראש מנהל ומנהלת את המרכז לשלום המשפחה, נתניה. מטפלת פרטית (התערבויות בבית המשפחה). בעלת תואר דוקטור בעבודה סוציאלית, מטעם אוניברסיטת תל אביב. בוגרת קורס CPP, 2011