Skip to main content
0

מהות הרשות העירונית לביטחון וחוסן קהילתי והמרכז להורות משמעותית קיימו בראשית ספטמבר 2023 כנס מקצועי מרתק בנושא  "הורות בעולם מיוחד".

הכנס התקיים בפעם החמישית במהות ובזכות התכניות המרתקות והרמה המקצועית זוכה להצלחה רבה ומצליח למשוך קהל מהעיר אשדוד ומחוצה לה.

האירוע בהנחייתה של הגב' ליטל ביטון, מנהלת הדרכה במהות התקיים במעמד ראש עיריית אשדוד ד"ר יחיאל לסרי שאמר כי "כנס ייחודי זה הינו ביטוי למדיניות העירונית של חשיבה על האדם כאינדיבידואל בתוך עולם טכנולוגי מתקדם . מהות הפכה  לעוגן עירוני בחוסן הקהילתי של העיר והמרכז להורות הפך למודל ברמה הארצית ואף במזרח התיכון."

כיבדו בנוכחותם: הרב מני אזולאי, יו"ר מהות, הגב' דינה בר אולפן – ראשת המנהל הכללי – עיריית אשדוד, מר יאיר דורנפלד – רמ"ט הרשות הלאומית לביטחון קהילתי. הגב' עירית לסרי יועצת זוגית ורעיית ראש העיר , הגב' אילנה סיסו מנהלת קשרי קהילה בחברת "אדמה אגן" התורמים רבות במשך השנה למהות במגוון פעילויות.

הגב' סימונה מורלי, מנכ"לית מהות פתחה את הכנס בברכת הנוכחים ואמרה כי עירנו אשדוד, עיר פורצת דרך בתחומים רבים ומגוונים, מקיימת פעילות ייחודית ויוצאת דופן גם בתחום ההורות. מהות הרשות העירונית מפעילה מערך זמין של פעילות הסברה ומניעה בקרב קהלים שונים בכללם בני נוער והורים תוך דגש על כבוד האדם וחינוך לערכים.

 הורות לילדים עם צרכים מיוחדים מצריכה גישה מקיפה וחומלת הכוללת את הצרכים של כל בני המשפחה המעורבים. על ידי הכרה באתגרים העומדים בפני הורים, אחים וילדים להורים עם צרכים מיוחדים, החברה יכולה ליצור מערכות תמיכה כוללניות המטפחות חוסן, הבנה והעצמה. לשם כך גייסנו במהות את מיטב אנשי מקצוע שירצו כנס ייחודי זה.

בתכנית הכנס הוצגו מגוון התערבויות הנותנות מענה לצרכים הייחודיים של ילדים עם צרכים מיוחדים המקדמות התפתחות בריאה ורווחה רגשית:

ד"ר עירית חגי – פסיכולוגית התפתחותית וחינוכית הרצתה על המשמעות של להיות הורות לילד מיוחד ומפגש עם המטפל, סיפור חיה המרגש של הגב' שירלי שלום כהן-מקדמת נגישות וזכויות עבור כבדי שמיעה בכנסת מול רשויות ומוסדות. הגב' לאורה וולמר, פסיכולוגית קלינית שהרצתה על התמודדות משפחתית מוצלחת עם הפרעות קשב וריכוז, הגב' מיכל וימר תרפיסטית מוסמכת באמנות MA  שסיפרה כיצד ילדים עם צרכים מיוחדים חווים את העולם מבחינה רגשית וחברתית, הגב' חדווה נבון מסיידת מרכז נבון על התמודדות מיטיבה על כעסנות , עקשנות וסרבנות.

במסגרת הכנס התקיים פאנל מקצועי בהנחיתה של הגב' מיטל יפת מנהלת המרכז להורות משמעותית ובהשתתפות גב' טלי מימון מנהלת מחלקת חינוך מיוחד בעיריית אשדוד, הגב' אסתי ברגר מנהלת המתי"א, הגב' סיון עיני מנהלת ביה"ס גוונים באשדוד והגב' עידית בנישו תושבת אשדוד, אם לארבעה, מתוכם שלושה עם צרכים שונים.

הגב' מיטל יפת הציגה את מעני המרכז בכלל ולצרכים מיוחדים בפרט, ובהמשך סקרו הנשים הנכבדות מתוקף תפקידן את המענים הנוספים הקיימים בעיר אשדוד והתייחסו למשמעותה של המעורבות ההורית ועד כמה זו מסייעת הן לקידום הילד והן לצוות החינוכי.

הפאנל הסתיים בטיפ מרגש אותו חלקה עידית עם הקהל הרחב "הקבלה שלנו את השונות של הילד הביאה אותנו לפעול בכל דרך אפשרית על מנת לקדמו".

בהמשך התקיים מופע מעורר ההשראה של איתי בנישו , ילד על הספקטרום האוטיסטי שלא למד לנגן ומנגן הפוך, בעל יכולת נדירה ללמוד לנגן קטעי מוזיקה מורכבים משמיעה בלבד. לא נותרה עין יבשה בקהל! הכנס נסגר בהרצאה סוחפת ומצחיקה של האומן טל פרידמן עם סיפור משפחתי מרגש: "מה למדתי מהבת שלי" מסע אישי על שונות וקבלת האחר.

Close Menu